przyciemnianie

Jesteśmy firmą zajmującą się profesjonalnym montażem folii samochodowych oraz okiennych. Pracujemy na foliach renomowanych firm :

 • GLOBAL,
 • 3M,
 • BRUXSAFOL itp.

Wszystkie nasze folie posiadają ATEST  Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 • Folie, które oferujemy występują w różych odcieniach oraz  stopniach przyciemnienia w zależności od potrzeb i indywidualnych upodobań klienta
 • Poprawiają skuteczność działania klimatyzacji blokując promieniowanie słoneczne. Dobrej jakości folia zmniejsza o ponad 60% nagrzewanie wnętrza pojazdu co daje komfort także naszym dzieciom.
 • Chronią kierowcę jak również pasażerów przed odłamkami szkła w przypadku kolizji.
 • Redukują blask i zmęczenie oczu
 • Przewożone towary są mniej widoczne

 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt :
602-35-09-35

 

 
95-100 Zgierz (koło Łodzi)
województwo łódzkie
ul.Chopina 2a
 
 
 
Na folię dajemy 7 lat gwarancji.
Posiadamy miłą obsługę oraz wieloletnie doświadczenie.
 
 
 
 
 
 

KODEKS DROGOWY, A PRZYCIEMNIANIE SZYB!!!

Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie można znależć bardzo ważne informacje prawne na temat przyciemniania w szczególności szyb przednich bocznych oraz szyby czołowej:

Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

 • data instalacji,
 • nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,
 • marka pojazdu,
 • nr nadwozia/rejestracji pojazdu,
 • typ folii,
 • nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem świadectwa z badań),
 • pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.
Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny lub ukarać mandatem.

Podstawy prawne:
Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432).
Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46.
Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.
 

Ogólne warunki montażu folii w samochodzie

 1. Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)";
 2. Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określa wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta mówi, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni.
 3. Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy;
 4. Przepisy Regulaminu nr 46 EKG ONZ, dotyczące wymogu wyposażenia samochodu w lusterko wsteczne po prawej stronie, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności, co oznacza tyle, że przyciemnienie tylnej szyby wiąże się z obowiązkiem posiadania prawego lusterka wstecznego.
 5. Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie).

* źródło : internet